7,221,486 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Udział kujawsko-pomorskich strażaków w Światowych Igrzyskach Policjantów i Strażaków
W tegorocznych "World Police & Fire Games" - tak nazywa się największa sportowa impreza policyjno-strażacka na świecie, które odbędzie się w dniach od 16 do 25 marca w Adelajdzie na południu Australii. To już dwunasta edycja tej imprezy. W tym roku jej organizatorzy zapowiadają rekordową frekwencję, czyli udział ponad 10 tysięcy mundurowych z całego świata i pięć tysięcy osób towarzyszących.
Państwową Straż Pożarna reprezentuje grupa 30 strażaków-sportowców, którzy wystartują w różnych dyscyplinach i konkurencjach: lekka atletyka, pływanie, piłka siatkowa, tenis stołowy, biegi na orientację. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się dwaj strażacy reprezentujący województwo kujawsko-pomorskie: Janusz Woźniak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu oraz Zbigniew Miciak z Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.
Janusz Woźniak pobiegnie na 5 km, 1500 m, 800 m, w sztafecie 4x400 m oraz wystartuje w chodzie na 5 km. Z kolei Zbigniew Miciak oprócz konkurencji typowo lekkoatletycznych takich jak sztafeta 4x400 m, rzut oszczepem, bieg cross-country na 10 km i półmaraton, wystartuje także w biathlonie (bieg i strzelanie z pistoletu).
Przygotowania do startu w najważniejszej imprezie w tym roku trwały kilka miesięcy, ale na ostateczne "szlifowanie" formy nasi strażacy pojechali na zgrupowanie treningowe do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Zgrupowanie to miało szczególną sportową atmosferę, ponieważ w tym samym czasie w ośrodku tym na zgrupowaniu przebywała czołówka gwiazd polskiej lekkoatletyki (Lidia Chojecka, Anna Rogowska, Grażyna Prokopek, Wioleta Janowska, Paweł Czapiewski).
Ostatnim etapem przygotowań do startu w Australii był sprawdzian, który miał miejsce podczas startu w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki, które odbyły się w Grudziądzu. Wyniki potwierdziły właściwy przebieg przygotowań. Zbigniew Miciak ustanowił rekordy życiowe w biegu na 3 km oraz w chodzie na 3 km, w którym zdobył brązowy. Natomiast Janusz Woźniak ustanowił rekordy życiowe w biegu na 1000 m i na 300 m. Ponadto wystartował, także w chodzie na 3 km. W tych trzech konkurencjach zdobył złote medale, za co został uhonorowany pucharem Prezydenta Miasta Grudziądza Roberta Malinowskiego dla najlepszego zawodnika z województwa kujawsko-pomorskiego.
Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę