7,227,865 unikalne wizyty
Nawigacja
Odnośniki
podmiotowa strona BIP

Strona główna epuap

Nie wypalaj traw

Nie dla czadu

Powódź - ulotka

112

Fundusze pomocowe

Bezpieczne środowisko, Bezpieczny dom, Bezpieczny człowiek

www.termo.kujawy.psp.gov.pl

NFOS

http://www.wfosigw.torun.pl
WFOŚiGW w Toruniu

Nowa drabina dla Bydgoszczy
W dniu 21 listopada 2007 roku odbył się odbiór i przekazanie dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy samochodu z drabiną automatyczną o wysokości ratowniczej 37 m (SCD-37). Pojazd został zakupiony za kwotę 1.997.690 zł w ramach "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009" przy współudziale Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Producentem drabiny automatycznej o oznaczeniu DLK 37 CS jest niemiecka firma IVECO MAGIRUS BRANDSCHUTZTECHNIK GmbH z Ulm, a dostawcą FIRE-MAX Sp. z o.o. z Warszawy.
Drabina zabudowana jest na podwoziu IVECO Eurocargo 160E30, napędzanym przez silnik spełniający normę czystości spalin EURO-4 o mocy 220 kW. Zespół drabiny składa się z pięciu przęseł, a na szczycie ostatniego zamontowano 3-osobowy kosz ratowniczy o udźwigu 270 kg. Kosz przystosowany jest do montażu działka wodno-pianowego DWP 16, najaśnic o mocy 2 x 1000 W, oraz platformy do noszy ratowniczych. Wszystkie ruchy drabiny wykonywane są przez napędy hydrauliczne nadzorowane przez komputer. Główne stanowisko sterowania znajduje się na obrotnicy, a dodatkowe w koszu. Drabiną wyposażono także w agregat prądotwórczy o mocy 6,1 kW, od którego instalacja elektryczna 230/400 V poprowadzona jest do kosza.

Następnego dnia po przekazaniu, przedstawiciel producenta przeprowadził szkolenie z zakresu obsługi drabiny dla strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Bydgoszczy, w której pojazd będzie użytkowany.Informacje o zdarzeniach
Kanał informacyjnyInstrukcja obsługi RSS

Rzecznicy prasowi

Na skróty
Rekrutacja do PSP
Przetargi
Informacja o składnikach majątku
Poprawa efektywności energetycznej
Wykaz rzeczoznawców ds. zabezpieczeń ppoż.
Związek Emerytów i Rencistów Pożarnictwa
Sport
Sport pożarniczy
Wyniki
Rekordy
Regulaminy
Plażowa piłka siatkowa
IV Grand Prix PPS
III Grand Prix PPS
II Grand Prix PPS
Konkursy
OTWP
Zawody TFA
TFA
Poczta
Poczta Kujawy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przetłumacz stronę